פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  מתי נשתמש בחברה לניהול נכסים

  תחום הנדל"ן הוא נחלתם של אנשים רבים, של אלה המחפשים גב כלכלי יציב ושל אלה המכוונים להכנסה פסיבית משמעותית רציפה. קניית נכס זה דבר אחד, וניהול הנכס או הנכסים אותם רכשת הם עניין אחר לגמרי, הדורש זמן ומומחיות משלו. אז מתי נשתמש בחברה לניהול נכסים? 

  הסיבות לפנייה לחברה לניהול נכסים

  ישנן סיבות רבות לבחור בפניה לחברה שתדאג לניהול והשבחת הנכסים שבבעלותך. ניהול נכס אולי נראה כמו עניין פשוט, הדורש רק מציאת שוכרים ומשם מגיעה הכנסה קבועה בראש שקט. אך בעלי נכסים מגלים מהר מאוד שלא כך הדבר במציאות, והם מוצאים את עצמם מנהלים מערכת שלמה של סידורים וטלפונים כדי לדאוג לכך שהעסק יתפקד כראוי. מעבר לאתגר הכרוך בניהול נכס באופן עצמאי, רבים רוכשים נכס שבכלל לא בקרבת מקום מגוריהם, לפעמים אפילו במדינה אחרת, או שפשוט אין להם זמן להתעסק בכל הנגזר מבעלות על נכסים. טיפול בנכס כוללת בתוכה דברים רבים הדורשים התעסקות בירוקרטית, משפטית, שיווקית ואישית- מציאת שוכרים מתאימים, הכנת חוזים, התעדכנות מתמדת בתנודות השוק וניהול שוטף של הנכס- הם הנושאים המרכזיים המעסיקים חברה לניהול נכסים. 

  ההבדלים בין ניהול נכס לבין סוכנות נדל"ן

  לעומת סוכנות נדל"ן העוסקת בתיווך, ומרגע מציאת השוכרים מסיימת את תפקידה, חברה לניהול נכסים מספקת מעטפת כוללת ובכך גם שקט למשכיר בכל תקופת ההשכרה. לכן, בשונה מסוכנות נדל"ן, יש לחברות כאלו אינטרס מובהק למצוא שוכרים טובים ומתאימים שיישארו בנכס לאורך זמן, ויאפשרו יציבות ארוכת טווח למשכיר. חלק מעבודת ניהול הנכס כוללת לעיתים גם עבודה הדורשת היענות ופתרון מידי (לפעמים אף הגעה פיזית לנכס), במקרים של בעיות אינסטלציה, חשמל וכו'. 

  איך תבחר את החברה המתאימה לך?

  קיימות חברות רבות בשוק העוסקות בתחום ניהול הנכסים כאשר עיקר ההבדל בין חברה אחת לשנייה הוא גודל החברה, גובה העמלה ותחום ההתמחות.

  רבות מחברות ניהול הנכסים אינן גובות עמלת תיווך נוספת על חיפוש ומציאת שוכרים (ויש להקפיד גם שאינן יגבו עמלה כזו מהשוכרים הנכנסים), אך לרוב נגבית עמלת ניהול בגובה משתנה. 

  כל הקריטריונים הנ"ל שווים כמובן בחינה והשוואה בין החברות השונות, אך הקריטריון במשמעותי ביותר הוא האמון בחברה הנבחרת. נכס הוא השקעה ששווה כסף רב ואף אדם לא יפקיד השקעה כזו בגוף שיש בו ולו פגם קטן באמינות ובשקיפות. כמו בכל דבר, גם כאן יש ערך רב להמלצות כדרך לסינון האפשרויות הרבות הקיימות בשוק- היעזרות בחברים או בפורומים הרלוונטיים באינטרנט מניבה לרוב תוצאות טובות.

  לסיכום

  ישנם גורמים הרבים הצריכים להילקח בחשבון כשמתלבטים לגבי אופן הטיפול בנכס מסוים.

  האפשרויות השונות כוללות – ניהול נכסים באופן עצמאי, ניהול עצמאי תוך העזרות בחברת תיווך או שימוש בחברה לניהול נכסים – המספקת טיפול במכלול האספקטים הקשורים בניהול הנכס. אז אם אתם גרים רחוק מהנכס שברשותכם, או אם מכל סיבה שהיא אתם מעדיפים שלא להשקיע את מיטב זמנכם בטיפול בכך הקשור לניהול נכס- כנראה שכדאי לכם לשקול השכרה של חברה לניהול נכסים.