פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  חברת ניהול ועד בית מחירים

  שכירת שירותי חברת ניהול עבור בניינים משותפים הפכה כבר מזמן לנורמה בבנייני מגורים.

  בניינים מאופיינים לעיתים בתחלופה גבוהה של דיירים, כך שקשה למצוא בניין מגורים משותף שהניהול של הצרכים השוטפים שלו והחריגים שלו נעשה כולו על ידי נציגי הדיירים.
  בנוסף, ישנה הסכמה כי בכדי לשמור על ערך הנכס בבניין משותף ולחיות בסביבה נעימה נדרש גורם חיצוני הפנוי לטפל בצרכים ולא פחות חשוב, בעל יכולת להתמודד עם דיירים שאינם נוהגים לפי הכללים ובכך לחסוך חוסר נעימות בין שכנים.

  תוכן העניינים

  ניהול בניין עולה כסף

  כמו כל שירות שאתם מבקשים לקבל, גם שירות ניהול בניינים משותפים עולה כסף, תשלום חודשי לחברת הניהול שבחרתם.

  לרוב ניתן למצוא שתי שיטות תמחור של עלות שירות חברת ניהול, אחוז מדמי הוועד ותמחור היברידי.

  • אחוז מדמי הוועד – חברת ניהול הגובה אחוז מסויים מגובה דמי הוועד המשולמים על ידי דיירים ובתמורה מספקת חבילת שירות. במידה ויש צורך בשירותים נוספים הם מתומחרים בנפרד.
  • תמחור היברידי – התשלום נקבע בהתאם לעומק השירות שניתן. בשיח מקדים של נציגי הבניין עם חברת הניהול מוגדרים הצרכים ובהתאם חברת הניהול מגדירה את התשלום המבוקש מבחינתה, העלות אינה ללא קשר לדמי גביית דמי הוועד.

  תנאים נוספים המשפיעים על מחיר השכרת חברת ניהול

  • מעבר להיקף השירות שהחברה נותנת המהווה את הרכיב המרכזי לגובה התשלום, ישנם רכיבים או תנאים נוספים המשפיעים על התמחור הסופי
  • מוניטין וניסיון – ככל שמדובר בחברה בעלת שם בתחום או בעלת ניסיון, המחיר שהיא תבקש עבור שירותיה צפוי להיות גבוהה יותר ( מקבלים שירות מוכח)
  • היצע וביקוש – באזור המאופיין במספר רב של בניינים משותפים, צפויות להיות מספר גבוה של חברות ניהול המציעות את שירותיה. בכך נוצרת רמת תחרותיות גבוהה שממנה יכולים להנות דיירי הבניינים
  • כמות – ככל שמדובר בבנין עם יותר דיירים ויותר דירות, התמחור יהיה גבוה יותר משום שקיימת יותר עבודה ולו רק במענה לטענות ופניות של דיירים.
  • תקופת חוזה – ישנן חברות המציעות תמחור נמוך יותר בתמורה למחויבות חוזית של השכרת שירותים לתקופה ארוכה (שנה לכל הפחות). סוגייה זו מורכבת שכן מצד אחד, היא "מסנדלת" את הדיירים לחברת הניהול שבמידה ואינה מתפקדת מוצאים את עצמם "תקועים" איתה, מצד שני, הדיירים יכולים לחסוך סכום משמעותי, במיוחד אם מדובר בבניין שסובל מתקציב נמוך.

  משהו ידוע ששוה לחזור עליו

  כאשר אתם באים לבחור חברת ניהול יש לבדוק מספר פרמטרים, ניסיון, יכולות, מחיר, זמינות. אולם מעל כל אלו הפרמטר החשוב ביותר הוא המלצות.
  ככל שתבררו בקרב לקוחות אחרים של החברה, על מידת שביעות הרצון שלהם מחברת הניהול, כך תבחרו טוב יותר. לבניינים יש הרבה מן המשותף, צרכים קבועים (גינון, ניקיון, תחזוקת חשמל, מעליות, משאבות), דיירים בעייתיים, קשיי גבייה ועוד.
  חברת ניהול שמקבלת המלצות טובות בתחומי הליבה של השירות יכולה להיות הבחירה הנכונה גם אם מדובר בתשלום גבוה יותר.

  גובה שכירות דירה וחברת ניהול

  לכאורה נראה שאין בין השניים קשר, לפחות לא קשר ישיר, שכן שכירות מושפעת משוק השכירות באזור. אך לא כך הדבר.
  בניינים שאינם מתוחזקים משפיעים באופן ישיר על מוכנות שוכרים לשלם את גובה השכירות. בניין לא מתוחזק משמעו תקלות ובעיות שמצריכות גביית כסף נוספת ואיכות חיים נמוכה.

  לסיכום

  קשה מאד להציג מראש, מחיר עבור השכרת שירותי חברת ניהול לבניין משותף. זאת משום שמדובר ברכיבים רבים המשפיעים על התמחור.
  אם זאת נראה כי המחיר עבור שירות בסיסי נעים מכמה מאות שקלים ועד אלפי שקלים לשירות רחב יותר לחודש.