פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  פינוי בינוי וחברת ניהול – מה הקשר?!

  תוכן העניינים

  פינוי בינוי וחברת ניהול ועד הבית – מה הקשר?!

  מדוע צריך עורך דין כאשר מתחילים בפינוי בינוי? ואיך קשורות חברות ניהול ועד בית לתהליך? כבר מתחילת שנות ה2000 החלו לתת אותיותיהם מגוון פרוייקטים של פינוי בינוי שמטרתם לחדש מבנים ישנים, לחזק מבנים נגד רעידות אדמה, ולייצר מרחב עירוני נעים יותר. בעוד שמדובר בפרויקטים שמטרתם להקים מבנים חדשים רבי קומות במקום מבני רכבת ישנים ורעועים.

  אחד הפרויקט הבולטים בהתחדשות עירונית הוא פרויקט פינוי בינוי. זהו תהליך שנוצר על ידי משרד הבינוי והשיכון, ומטרתו להרוס מבני מגורים ישנים ולבנות במקומם מבנים חדשים. משרד הבינוי והשיכון, יכול להכריז על שטחים בהם יתרחש בפרויקט. לכן הדיירים שגרים במבנים יזדקקו בכול שלב לשירותים של עו"ד פינוי בינוי. זאת על מנת להבטיח כי בעת התהליך הזכויות שלהם לא יפגעו, תוך קבלת כמה שיותר תנאים והטבות למי שדירתו נכללת בפרויקט.

  חשוב להבין כי פרוייקטים כאלה, כגון: תמ"א 38, פינוי בינוי, והתחדשות עירונית, נמצאים תחת מטרייה אחת שמטרתה לשפר תנאי ומבנים באזורי הפריפריה. המטרה היא לייצר שיתוף פעולה בין יזמים וקבלנים לרשויות המקומיות, ובכך לתת מענה לדיירים שאחוז גדול מהם רוצה לגור במבנה חדש ובדירות גדולות ונעימות.

  אוקיי, את התפקיד של עורך הדין הבנו. אבל כיצד נכנסות חברות ניהול ועד בית לתמונה?

  חברות ניהול ועד בית הן חברות מקצועיות שמטרתן לאפשר לבעלי דירות, שירותי ניהול ואחזקה של המבנה. חברות כאלה מספקות שירותי ניקיון, אחזקה ותיקונים קטנים. העובדים של החברה מפנים פסולת מהחצרות, מבצעים תיקוני תשתיות, מנקים את הלובי והמעליות, ומפנים פסולת בעת הצורך.

  מלבד כל השירותים האלה, ישנו שירות אחד חשוב והוא ניהול ועד הבית. מטרת השירות הוא למנוע התעסקות בירוקרטית של הדיירים בנושאים של תשלומים לרשויות, גביית כספים, ניהול חובות, קנסות וכדומה, זאת באמצעות ניהול מקצועי של המומחים בתחום. בעוד שהקשר בין חברת ניהול וועד בית ופרויקט פינוי בינוי הוא ישיר.

  כיצד חברת ניהול מבנים תעזור בפרויקט פינוי בינוי?

  מכיוון שתהליכי התחדשות עירונית נחשבים מסובכים ורצופים בבירוקרטיה, רבים ממנים מומחים בניהול מבנים לניהול התהליך מול היזם, הקבלן והרשויות. שילוב של עורך דין פינוי בינוי ומומחים של חברות לניהול ואחזקת מבנים: ייצר תהליך פשוט יותר, טיפול בבירוקרטיה סבוכה, תוך זיהוי "מוקשים" בחוזה של הדיירים מול היזם, אשר עלולים להוליד פחות הטבות לבעלי הדירות.

  באמצעות אנשי מקצוע מומחים אפשר להבין את הצרכים של המבנה, לייצר מקום מגורים טוב יותר ולהגן על הדיירים בעת התחדשות עירונית. מלבד זאת, גם עורך הדין וגם מומחים בניהול מבנים יוכלו לשים דגש על הצרכים של המבנה ובכך יפיקו את המקסימום בעת בניית הדירות החדשות, מבלי לפגוע בתנאים של בעלי הדירות. בשל כל אלה, שילוב של בעלי מקצוע מומחים – הופך לכה חשוב ומקובל.