פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  צריכים לבחור חברת ניהול לתחזוקת הבניין, מי מחליט?

  המשימה הקשה ביותר כאשר ועד הבית מחליט להתפטר זה לבחור את חברת האחזקה שתנהל את הבניין. כיום קיים מבחר של חברות ניהול ואחזקה לבניין, והשאיפה שלכם צריכה להיות לקבל את הצעת המחיר הזולה ביותר מהחברה המנוסה ביותר. ככל הנראה כבר לפי השילוב הזה אתם מבינים כי מדובר במשימה לא קלה בכלל. אך לפני שתתחילו לחשוב איזה חברת אחזקה היא המתאימה ביותר עבורכם, אתם צריכים להבין מי בכלל רשאי לבחור את אותה חברת ניהול לתחזוקת הבניין? אם אתם מבולבלים ולא יודעים בדיוק כיצד לקבל את ההחלטה, המאמר הבא יסגור לכם את כל הפינות.

  תוכן העניינים

  מתי צריך לפנות לחברת ניהול לתחזוקת הבניין?

  ישנם מספר מצבים שבהם תרצו לפנות לחברת אחזקה על מנת שתהיה אחראית על ניהול כל הדירות בבניין כולו. במרבית המקרים הסיטואציה השכיחה ביותר הינה כאשר ועד הבית הנוכחי מתפטר, ואף אחד מדיירי הבניין לא מוכן להתנדב לטובת התפקיד. במקרה כזה לא נשארה ברירה אלא לפנות לחברת אחזקה חיצונית על מנת שהיא זאת שתיקח את היוזמה אליה.

  בנוסף במקרה שבו ועד הבית הנוכחי איננו מתפטר, אך כן רוצה להוריד קצת את העומס על הכתפיים שלו – גם במקרה כזה חברת אחזקה יכולה לספק מענה הולם. אך כמובן תמיד עדיף שתחזוקת הבניין תהיה בידיים של איש אחד ולא בידיים של מספר אנשים בו זמנית.

  מי רשאי לבחור את חברת האחזקה?

  לא מעט אנשים אינם יודעים למי יש את הסמכות לבחור את חברת האחזקה. האם יש דיירים ספציפיים שהם אלה שרשאים לקבל את ההחלטה הסופית עבור דיירי הבניין כולו? אז כמובן שהתשובה היא לא. ההחלטה על חברת האחזקה שאמורה לנהל את תחזוקת הבניין נמצאת בידיהם של כל דיריי הבניין בצורה שווה לחלוטין.

  ברוב המקרים כאשר ועד הבית מתפטר או שמחליטים להעביר את אחזקת הבניין לחברת ניהול חיצונית, מכנסים ישיבה שבה נוכחים כל דיירי הבניין – וההחלטה איזה חברת אחזקה תיבחר מתבצעת בהצבעה בין כולם. כך ניתן להגיע להחלטה שמתאימה לכל דיירי הבניין ללא יוצא מן הכלל.

  מתי צריך להחליף חברת אחזקה קיימת?

  אם אתם מרגישים שחברת האחזקה הקיימת איננה עומדת בדרישות שלכם או שהיא איננה מצליחה לקדם את הבניין, ככך הנראה תצטרכו להחליף אותה בחברת אחזקה חדשה. השאיפה שלכם חייבת להיות כי חברת האחזקה מתפקדת בדיוק כמו הועד בבניין, והיא מבצעת משימות וחידושים על מנת לשפר את רווחת הדיירים.

  במקרה שבו אינכם מרגישים שיפור או שבעיות שישנן בבניין אינן מגיעות למצב של פתרון – לא יהיה מנוס מהחלפת חברת האחזקה. כמובן שחשוב לנקוט במשנה זהירות על מנת להגיע לבחירה הטובה והאפקטיבית ביותר עבור הבניין כולו.

  רוצים לקבל החלטה נכונה? עשו זאת בזמן שלכם

  אל תמהרו להחליף את חברת האחזקה הנוכחית שאחראית על הבניין שלכם. רצוי קודם שתמצאו חברת אחזקה חדשה ורק לאחר מכן תבצעו שינויים מרחיקי לכת. בסופו של יום השאיפה שלכם צריכה להיות כי בכל רגע נתון יש מי שאחראי על הבניין שלכם, ואם תפטרו חברת אחזקה אחת ולא תביאו חברת אחזקה אחרת באופן מידיי – לא יהיה מי שאחראי לבניין.

  לכן אל תפעלו במהירות רבה מידיי, קחו לעצמכם את הזמן ביחד עם כל דיירי הבניין על מנת להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם. הכוח נמצא בידיים שלכם ואם תדעו לנתב אותו למקומות הנכונים תוכלו להצעיד את הבניין שלכם למקומות הרבה יותר טובים.