פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  למה חשוב שיהיה ועד בית בדירות חדשות

  הבניינים אשר נבנים בשנים האחרונות הם בדרך כלל רבי קומות כך שהם מכילים דיירים רבים אשר גרים החל בקומה הראשונה ועד קומת הפנטהאוז הגבוהה על גג הבניין.

  בניינים חדשים כאלו מציעים דירות למכירה לציבור הרחב ובסופו של דבר הבניין מתאכלס עם דיירים שונים ומגוונים מכל קשת החברה הישראלית ולכל דייר יש רצון או אינטרס שונה ולכן קיימת חשיבות גבוהה לוועד בית שיאגד וייצג את האינטרסים של כולם.

  תוכן העניינים

  הצורך בוועד בית 

  וועד הבית מאגד את כל האינטרסים המשותפים של כל הדיירים, כדי שיהיה טיפול משותף בכל מה שקשור לשטחים הציבוריים כיוון שכולם נהנים מהמרחבים הללו כמו לדוגמה הגינה המשותפת, הלובי, הריהוט ברחבי הלובי, המעליות, שירותי החשמל, תחזוקת הבניין ועוד. 

  בנוסף, בניינים חדשים ורבי קומות מציעים דירות למכירה לציבור הרחב ובסופו של דבר הבניין מתאכלס עם דיירים שונים ומגוונים מכל קשת החברה הישראלית ולכל דייר יש רצון  שונה ולכן קיימת חשיבות גבוהה לוועד בית שיאגד וייצג את האינטרסים של כולם.

  בבניינים רבים קיימת מגמה לשכור את שירותיה של חברת ניהול אשר תטפל בעניינים המשותפים כוועד הבית לאור העובדה שדיירים רבים אשר רצו דירות למכירה בנהריה אינם מעוניינים לבצע משימה לא פשוטה זו, לאור מחלוקות שונות בין הדיירים על נושאים שונים. 

  ליקויים בבניין החדש 

  לא אחת מדווחים הדיירים על ליקויים שונים בשטחים המשותפים שהקבלן אמור לתקן במהלך שנת האחריות. כאשר כל השכנים פועלים יחד דרך חברת הניהול, הם פונים לקבלן תוך פירוט הבעיות שהתגלו לדוגמה באריחים או בצנרת וזאת כדי לפתור אותם באופן יסודי. 

  תפקידי ועד הבית או חברת הניהול 

  נציגות הדיירים פועלת בשם כולם ודואגת לכל צורך בבניין כדי שכל פעולות התחזוקה יבוצעו באופן ראוי כך שהדיירים ייהנו מחיים נורמטיביים בבניין.

  בהתאם לאומדן העלויות החודשיות השוטפות, מתבצעת גביה של דמי הוועד החודשיים. לנוחותם של השכנים ושל חברת הניהול גובים מראש 12 המחאות רצופות מכל דירה, וכך יהיה כיסוי לכל השנה. 

  הגביה החודשית מתבצעת תמיד בסכום גבוה יותר מהצפי כדי שאפשר יהיה לשלם הוצאות לא צפויות כמו רכישת משאבה של בריכת המים על הגג אשר ניזוקה או העלות של צביעת הקירות מעת לעת.

  חברת הניהול מגייסת אנשי מקצוע שיעבדו במקום כמו לדוגמה גנן שיגיע אחת לחודש, חברת ניקיון אשר עובדיה ינקו את הלובי, חדר הזבל, שבילים משותפים ואת המדרגות אחת לשבוע. חברת אחזקה למעליות כך שיקראו לטכנאים בעת תקלה ובמידת הצורך ועל פי התקלות קוראים לאנשי מקצוע נוספים כמו אינסטלטור או איש מקצוע בתחום האיטום. 

  וועד הבית בבניינים חדשים 

  גם בבניינים חדשים הכוללים דירות למכירה בנהריה יש תקלות ולפעמים אפילו תקלות חמורות. לכן חייב להיות גורם מקצועי בעל ידע טכני אשר יעניק טיפול יום יומי לכל צורך כך שהמעטפת כולה תתפקד כראוי. חברות הניהול אשר מתמקצעות בתחום זה כבר שנים רבות מכירות את כל הרבדים של האחזקה השוטפת, הם מודעים לעלויות ולכן אי אפשר לעבוד עליהם ולבקש מחיר שהוא לא הגיוני עבור פעולות טכניות מסוימות.

  הימצאותה של חברת הניהול עושה סדר בדברים, כך גורם אחד עובד מול כל הספקים ולא כל אחד מהדיירים מדבר עם הספקים ויוצר בלגן רציני בסיכום הדברים, תיאום התיקונים, מתן האחריות ועוד.