פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  ניהול נכסים בחו״ל – מתי ולמה?

  רכשתם נכס נדלן בחו״ל, ואין לכם זמן לנהל את כל ענייני האחזקה השוטפת, ניהול ועד הבית ובכלל להשכיר, לתחזק או לשפץ אותו? אתם לא לבד. היום משקיעים רבים משתמשים בשירותיה של חברת ניהול ואחזקה כדי להסיר מעליהם את כאב הראש הכרוך בשמירה על ההשקעה שלהם בחו״ל, ועל מנת ליהנות בשקט וברוגע מהרווחים שהנכס מניב.

  ישנן החלטות רבות שיש לקחת כשמחליטים לרכוש נכס בחו"ל ובינהן: לקיחת משכנתא לצורך העניין ומומלץ להיוועץ במומחה בתחום המשכנתאות בנושא ובהמשך ההתלבטות היא: האם לשכור חברה לניהול נכסים? סביר להניח שאם הנכס שלכם נמצא מעבר לים, שכירת שירותי חברה לניהול נכסים היא פשוט הגיונית. חברה ניהול יכולה להקל עליכם מאוד, אם כי היא לא פועלת בחינם. לכן, חשוב לבדוק היטב ולבחור בחברה אמינה, ותיקה ומקצועית, כך שהמחיר שתשלמו יהיה כדאי.

  מה עושה חברה לניהול נכסים?

  חברות לניהול נכסים מתמודדות ישירות עם הלקוח ועם הדיירים וחוסכות לכם זמן ודאגה הקשורים לנושאים כמו:

  • השכרת הנכס באופן שוטף
  • גביית שכר דירה
  • אחזקת הבניין וסוגיות ועד הבית
  • טיפול בבעיות תחזוקה ושיפוץ
  • מענה לתלונות דיירים ואפילו טיפול בפינוי דיירים בעת הצורך.

  חברת ניהול טובה מביאה לנכס שלכם את הידע והניסיון שלה ומעניקה לכם את השקט הנפשי שנובע מעצם הידיעה כי הנכסים בחו״ל נמצאת בידיים טובות.

  מתי כדאי לכם לשכור את שירותיה של חברה לניהול נכסים?

  קחו בחשבון את הגורמים הבאים כדי לקבוע אם שכירת חברת ניהול נכסים היא החלטה נכונה לכם:

  • אתם לא מתגוררים בקרבת הנכס שלכם – שכירת חברת ניהול נכסים בחו״ל לא תסולא בפז כשאתם לא מסוגלים להתמודד עם בעיות רבות שנוצרות במהלך השכרת הנכס, בעיות שלא תוכלו לטפל בהן מרחוק.
  • אם יש לכם מספר נכסים או יחידות השכרה – ככל שיש לכם יותר נכסים להשכרה בחו"ל, כך סביר להניח שתפיקו תועלת רבה יותר מחברת הניהול.
  • אתם לא מעוניינים לנהל את הנכס בעצמכם – בעלי בתים רבים מצפים שימצאו דיירים טובים שישכרו את הנכס ובתמורה ישמרו היטב על הנכס ששכרו. אבל לא תמיד אלה פני הדברים. לכן, כשאתם מתייחסים לנכס כהשקעה בלבד ולא רוצים להיות מעורבים בניהולו השוטף, שקלו לשכור עזרה לניהול הנכס שלכם.
  • אתם יכולים להרשות לעצמכם את העלויות – שכירת שירותים של חברה לניהול נכסים בחו״ל היא אפשרות אטרקטיבית אם אתם יכולים להרשות לעצמכם את העמלות.

  איך למצוא חברה טובה לניהול נכסים?

  1. קבלו המלצות מחברים, מכרים או בני משפחה שעשו זאת לפניכם.
  2. חפשו אתרים באינטרנט כדי למצוא את החברה שתוכל לתת שירותים לאזור שבו הנכס שלכם ממוקם.
  3. סמנו לעצמכם לפחות שלוש חברות ניהול שנראות לכם כמתאימות, ראיינו אותם לפני שתפקידו בידיהם את המשימה, שאלו את כל השאלות שמטרידות אתכם כך שתוכלו להתרשם מהתשובות שתקבלו.