פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  ניהול ואחזקת משרדים – במה זה שונה מניהול בניין מגורים?

  בנייני מגורים ומשרדים הם בניינים שונים אלה מאלה באופן מהותי.

  הצרכים והדרישות של הדיירים יהיו שונים ולכן גם הניהול והאחזקה לא יהיו זהים.

  יש כמובן גם לא מעט ממשקים דומים או תכונות משותפות אך כיום בעידן שבו מרבים להשתמש בשירותי אחזקה וניהול בניין במיקור חוץ הרי שחשוב לבחון האם חברה זו או אחרת שפונים אלה אכן מתמחה באופי או סוג הבניין המדובר.

  ההבדלים בין אלה לבין אלה יכולים להיות רבים ומגוונים – כמות אנשי הקשר בעובדים מולם, אופי החללים (דירות פרטיות, חללי עבודה או משרדים עם מבקרים ועוד), סוג האנשים שמגיעים לבניין (עובדים בלבד או גם מבקרים אקראיים) ועוד.

  ברגע שמגדירים את הסוג או את האופי של הבניין יהיה קל יותר להציע עבורו את תוכנית הניהול והאחזקה שתהיה המתאימה עבורו ביותר.

  אילו שירותים נכללים בחבילות של ניהול ואחזקת בניינים?

  אמנם השירותים יכולים להיות מגוונים ושונים בין בניין לבניין אך באופן כללי אפשר לומר שיש שירותים שנחשבים לברירת מחדל, כלומר שירותים שחייבים להינתן או להתבצע על מנת לשמור שהבניין יכול להתנהל בצורה תקינה ויומיומית.

  שירותי ניקיון יהיו ברורים מאליהם, חשוב שיהיה מאגר של אנשי מקצוע לפנות אליהם בכל מצב צורך בתיקון תקלה או פגם כלשהו, טכנאי מעליות, אנשי מקצוע לטיפול במערכות מיזוג האוויר, לנהל מעקב ולתחזק חללי עבודה להשכרה, אם יש בבניין וכמובן לתפעל את החניון.

  במקרים רבים חברת הניהול והאחזקה היא זו שתפעיל את דלפק הכניסה ותאפשר כניסה ויציאה לבניין ואל מחוצה לו.

  כאשר בוחנים את רשימת אנשי המקצוע ונותני השירותים בהחלט אפשר למצוא בה כאלה שייתנו שירותים גם לבנייני מגורים וגם לבנייני משרדים אך יהיו גם שירותים ייחודיים שמתאימים רק לסוג זה או אחר של בניינים.

  היתרונות של שכירת שירותי חברת ניהול ואחזקה

  היתרון הגדול של חברות ניהול ואחזקה טמון בכך שבעצם הדיירים מורידים מעצמם את הנטל של תפעול הבניין בעצמם.

  גם בלי חללי עבודה להשכרה או דיירים מזדמנים אין זה פשוט לנהל בניין שלהם וברגע שיש מי שזה התפקיד שלו והוא מרוכז אך ורק בזה – אין ספק שיש בזה הרבה הגיון.

  חברות או דיירים פרטיים לא תמיד יודעים איך נכון לנהל בניין שלהם, אל איזה איש מקצוע צריך לפנות ומתי ולכן ריכוז המשימות האלה בידי חברה נפרדת שעוסקת אך ורק בזה הוא הדבר הנכון לעשות.

  כך לא נגזל זמן יקר מחברות שצריכות לתת שירותים ללקוחות וחשוב מכך – מי שמנהל את הבניין הוא מי שיודע ויכול לעשות את זה, שיודע לאילו אנשי מקצוע צריך לפנות ובעיקר מתי צריך לבצע אי אילו פעולות של תחזוקה שוטפת.