פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  ניהול נכסים בבאר שבע

  תוכן העניינים

  בחירת חברת ניהול נכסים

  גם מי שמחפש חברת ניהול נכסים בבאר שבע, יודע שאחת מן הבעיות הנפוצות בבניינים משותפים היא חוסר שביעות רצון של הדיירים מתפקודו של ועד הבית. אולי זה האופי הישראלי, אבל גם אם הוועד נבחר ברוב קולות באופן דמוקרטי, כמעט תמיד יש כמה דיירים (בדרך כלל גם קולניים למדי) שמתלוננים על חדר המדרגות, על הגינה, על המעלית ומה לא. כך נוצר מצב שבו גם אם הוועד עושה מאמצים כבירים – כבר יימצא מי שיאמר שהוא לא מספיק מקצועי, לא יודע מה הוא עושה, לא מספיק אסרטיבי בגביית הכספים מדיירים סוררים וכדומה.

  מן המצב הזה נובעת גם בעיה נוספת: בבניינים משותפים רבים ניהול הוועד מתחלף לעיתים תכופות, למשל בגלל דיירים לא מרוצים שבטוחים שהם יכולים לעשות עבודה טובה יותר מיושב ראש הוועד הקודם או לנהל את הכספים באופן הרבה יותר יעיל מן הגזבר הקודם – אולם השינויים התכופים וחוסר העקביות עשויים להוביל לבסוף דווקא לבזבוז כספים ולפגיעה בתחזוקה ובנראות של הבניין.

  הפתרון נמצא מחוץ לבניין

  אז מה עושים? פשוט מאוד: מוציאים את ניהול ועד הבית מידי הדיירים ומעבירים אותו לניהולה של חברת ניהול נכסים חיצונית בבאר שבע. התפקיד שלה למעשה זהה לזה של ועד הבית: החלפת מנורות בחדר המדרגות, טיפול תחזוקה שוטף במעלית, גינון, הדברה ואפילו גביית כספים מן הדיירים. ואם זה נשמע כמו משהו שקיים רק באמריקה, או לכל היותר בתל אביב, אזי כדאי לדעת שיש גם הרבה חברות ניהול נכסים בבאר שבע, בירושלים וחיפה.

  חברת ניהול נכסים שתטפל בכל הדרישות של הבניין והדיירים שבו, היא הפתרון האידיאלי למצב שבו אין הסכמה של מאה אחוזים מתפקודו של ועד הבית. חברה חיצונית שכזו יכולה להוכיח את מקצועיותה באמצעות ניסיון רב שנים בניהול ואחזקה; היא מתפעלת רשת רחבה של בעלי מקצוע בשלל תחומים שיכולים להגיע לטפל בכל בעיה שתצוץ בבניין; היא מתמחה בגביית כספים מן הדיירים בדרכים שונות, נעימות או אסרטיביות – וכל מה שנותר הוא למנות אחד מדיירי הבניין שיהיה איש הקשר של כלל הדיירים אל מול חברת האחזקה.

  איך בוחרים חברת ניהול נכסים?

  כאמור, יש לא מעט חברות המציעות שירותי ניהול נכסים, ועל מנת לבחור את הטובה ביותר עבור הבניין שלכם יש לבצע תהליך החלטה שקול ואחראי.

  תחילה יש לערוך סקר שוק ולבצע השוואה בין מספר חברות. לשם כך ניתן להיעזר בגוגל, אבל עדיף לבקש המלצות ממכרים שהתנסו בשירותיהן של חברות ניהול נכסים שונות. כך למשל ניתן לשאול בני משפחה, חברים, ואפילו שכנים מבניינים אחרים. בהמשך יש לפנות אל החברות הללו, לבקש מהן הצעת מחיר ואף להיפגש במידת הצורך עם נציג. שימו לב לבדוק מהם השירותים המוצעים על ידי כל חברה כזו, כדי לא לבחור בטעות חברה שמציעה שירותים שאינם רלוונטיים לכם.