פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  אחזקת מבנים בירושלים

  "ירושלים הבנויה, כעיר שחוברה לה יחדיו"
  זהו אחד המשפטים המפורסמים ביותר הקשורים לעיר ירושלים ובמציאות של ימינו, המשמעות שלו אפילו חזקה יותר.
  העיר משלבת מגוון ענק של קבוצות ולאומים אתניים, כולל מרחב עצום של בנייני מגורים, מסחר ותעסוקה והכל בשטח עיר לא כל כך גדול.
  העיר ירושלים, כוללת בתוכה מספר רב של מבנים המשמשים למגורים משותפים ומשמשים לעסקים ומסחר (הרבה בנייני משרדים).

  תוכן העניינים

  מבנה חזק בניהול חזק

  מבנה הוא כמו מכונית, כדי שהוא יפעל כמו שצריך, הוא זקוק לתחזוקה שוטפת בדומה לזו שמבצעים למכונית, למשל, ניקיון, החלפת נורות וכדומה, אך גם, תחזוקה תקופתית של החלפת בלאי ובדיקות תקינות.

  בשונה ממכונית שלרוב יש לה בעלים אחד, למבנה יש מספר גבוה של בעלים או דיירים שכולם משתמשים בחלק ממנו, במצב כזה הטיפול משותף הוא כמעט ולא אפשרי. לא ניתן לתאם או לחלק את האחריות בצורה שווה, מה שגם למרבית הדיירים/בעלים אין כלל זמן להתעסק בזה.

  הפתרון לכך הוא פשוט ומוכר (כי הוא עובד), העסקת חברת ניהול מקצועית בתחום אחזקת מבנים שתתחזק באופן שוטף ותקופתי את הבניין ותעשה זאת בשם כלל הדיירים או הבעלים בבניין.

  יתרונות וחסרונות חברת אחזקה VS אחזקה עצמאית

  חברת אחזקה אחזקה עצמאית (דיירי / בעלי הבניין)
  אחריות ישנה כתובת ברורה אחראית לכל מה שקורה ולמה שלא קורה האחריות מתחלקת וקרוב לוודאי דברים יפלו בין הכיסאות
  אחידות רמה תחזוקה אחידה ומתמשכת רמת תחזוקה משתנה בין הדיירים והבעלים השונים
  זמן חוסכת זמן לדיירים/בעלים שעבור חלקם הגדול הזמן משמעו כסף צריכים להשקיע זמן בטיפול בדברים על חשבון זמן שיכול להיות מופנה לעסק, למשפחה ופנאי
  יוקרה וסטטוס בניין המנוהל על ידי חברת אחזקה, זוכה לסמל סטטוס גבוה של מקצועיות ומשדר רצינות ויוקרתיות הבניין עלול להיתפס כבניין מוזנח ולחוסר אכפתיות של הדיירים או הבעלים

  מה זה חבילת אחזקה?

  בתחום אחזקה וניהול מבנים ישנם תחומי ביצוע שהם רלוונטים לכל המבנים ללא יוצא מהכלל, ניקיון, רמה מסוימת של גינון, חשמל, תחזוקת מעליות, לובי וכניסה.

  לצד תחומי הבסיס המשותפים לכל בניין (בניין מגורים משותף או בניין משרדים/ מסחרי) יש צרכים נוספים המייחדים כל בניין, כמו, ניהול חנייה, דלתות ושערים חשמליים, קבלת אורחים, התנהלות מול גורמי טיפול מוניציפאליים ועוד.

  בתחום אחזקת מבנים על ידי חברה חיצונית ניתן להעסיק את החברה על בסיס חבילה שירות מסוכמת מראש ובמידה ויש תחומים שאינם בחבילה אך המציאות מזמנת טיפול בהם, אז הם מתומחרים כתוספת.

  עלות אחזקת מבנים בירושלים

  חבילות שירות אחזקה מושפעת לא רק מתוכן השירות בחבילת השירות, אלא גם מגודל ושטח הבניין הנדרש לתחזוקה, מתקופת החוזה לקבלת השירות וגם מהמיקום האזורי של הבניין. העיר ירושלים כוללת מבנים ובניינים רבים באזורים שונים והמחירים עבור שירותי אחזקה צפויים להיות שונים מאזור לאזור.

  בחירת חברת אחזקת מבנים

  המחיר הוא רכיב אחד (אמנם חשוב) בבחירת חברת הניהול, אליו יש לחבר עוד שני רכיבים שיחדיו משלימים את תהליך הבחירה, ניסיון וזמינות.

  חברה בעלת ניסיון, במקרה שלנו באזור ירושלים, מיומנת בתפעול שוטף, מחזיקה מאגר גדול ומנוסה של אנשי מקצוע והשירות שלה צפוי להיות חלק יותר.

  זמינות מתייחסת למידת המהירות שבה ניתן מענה לבעיות שנוצרות ואלו מתרחשות כל הזמן ולעיתים גם בזמנים הכי לא מתאימים.

  לסיכום

  בחירת חברת אחזקת מבנים, במיוחד בעיר עמוסה כמו ירושלים, היא שירות חובה ומומלץ לבצע תהליך מסודר של בחירה של עומק השירות ורכיבים מלווים.