פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  נזילה בנכס מנוהל? זאת לא צריכה להיות הבעיה שלכם 

  נכס מנוהל הוא למעשה כל חלקי הדיור ששייך ליתרת הדיירים ומנוהל על ידי גופים מיוחדים שמקבלים בגין שירות זה עלות שוטפת קבועה ותפקידם לדאוג לתקינות הבניין וסביבתו. 

  נציגויות הניהול באחריותן לפעול בגין כל בעיה שמתרחשת בנכס כך שאם אתם סובלים מנזילה פתאומית היו סמוכים ובטוחים שזה לא באחריותכם, כאן אתם חייבים לפנות אל הגוף המנהל כדי שזה יישא באחריות, יתקן את התקלות ויפה שעה אחת קודם. 

  כאמור, יש מגוון תקלות שאחריות תפעולן ותיקונן בידי מנהל נכסי הבית המשותף וחלק מזה קשור בין היתר גם בנזילה סמויה בבית המשותף. 

  מנהלים את וועד הבית ולא מבינים כיצד חשבון המים טפח לממדים גדולים כל כך? מריחים ריחות לא נעימים מכיוון הלובי או אפילו איתרם נקודת עובש בעייתית המכערת את האזור? אם כן ייתכן מאוד וקיימת נזילה שחשוב לבדוק אבל מי בעצם בודק? בדיוק כאן נכנס תפקידו של מנהל הנכס לתוקף במטרה לשים סוף לבעיה. 

  אילו שירותים מספק לכם מנהל הנכס? 

  שירותיה של חברה לניהול נכסים משותפים כולל בתוכו את כל האזור הציבורי של המבנה לרבות קיר חיצוני, חדר מדרגות, הלובי של הבניין ואפילו החניון או מערכות המים של המבנה. 

  כל החלקים הללו אמורים לשרת את תושבי הבניין ואם מתגלה תקלה הקשורה בין היתר בנזילה קשה, יערב מנהל הנכסים נותן שירות בתחום איתור נזילות מקצועי כדי שזה יפתור את הבעיה במינימום זמן ומינימום נזק. מאתר הנזילות המיומן יגיע עם ציוד שחודר אל עומק הבעיה בלי להשתמש בשיטות המסורתיות והישנות של שבר והרס. 

  מהיום כשהבעיה קשורה ברטיבות הבודק המקצועי יוכל לחדור ולאתר את הבעיה באמצעות כמה שיטות וביניהן גם מצלמת אימפרה או מודד טמפרטורה שיאשר את הנזילה, יאתר אותה ויטפל בבעיה על הצד המהיר והטוב ביותר. 

  אז מי בעצם אחראי על נזקי מים ורטיבות בבניין? 

  בהסתמך על האצלת הסמכויות מי שאחראי על בעיית הנזילות ופתרונה זה אולי ניהול הנכס אבל מי שממונה על הניהול הוא וועד הבית שמאגד את כספי הדיירים ומשלם לגוף זה מדי חודש בחודשי את תחזוקת הבניין, הכול בכדי שלא לגרוע מאיכות החיים הגבוהה. 

  כמו כן ועל פי חוק המקרקעין נקבע כי כל בעל דירה יהיה זכאי לתחזוקה שוטפת של נכס וכל תיקון שגרם נזק למתחם הציבורי כגון בעיות בנראות הגינה, בעיה באזור השלכת הפסולת, בעיה בגרם המדרגות, המעלית ובין היתר יספק מענה גם לטיפול בנזילות או הצפות קשות. 

  עלות התיקונים על המבנה הציבורי יתחלקו שווה בשווה בין הדיירים מאידך גיסא, את האחריות המלאה על כל תיקון לרבות הזמנת איש שירות מקצועי בתחום הנזילות יהיה אפשר להטיל על האדם שנקבע לנהל את הנכס.

  מנהל הנכסים, האדם שמביא את היתרון הגדול ומזכיר למה לא צריך לדאוג ולמי רצוי וחייב לפנות במהירות האפשרית כאשר מתגלים נזקי הנזילה.