פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  כיצד לנהל נכסים משותפים

  היום אמורה להתקיים ישיבת הוועד בבניין שלכם. כל השכנים רבים והועד הקודם אינו מוכן להמשיך יותר בתפקידו.

  הוועד הקודם טוען שהוצאות הבניין עולות משנה לשנה ושכבר אין כסף בקופה. אולם דיירים אחרים, טוענים כי מדובר ביצירת צמיחה מלאכותית של ההוצאות אשר נובעת מרצונו של הועד להצדיק את הגירעון אשר נוצר ברבות השנים.

  כדי לפתור את הבעיה ולהישאר ביחסים טובים עם שאר הדיירים, ניתן לפנות לחברה אשר תנהל את הבניין עבורכם.

  תוכן העניינים

  ניהול בניין משותף

  כאשר לוקחים חברה לניהול ועד הבית ענייני הבניין, יש לוודא כי הכסף אשר ישולם לה יועבר לחשבון ועד הבית ולא ישירות לחשבון החברה.

  חשוב גם לוודא שמדובר בחברה בעלת ותק רב. זאת על מנת שלא תעמדו בפני שוקת שבורה ותגלו כי החברה נסגרה ופועלת תחת שם אחר.

  כמו-כן יש לבדוק האם החברה ניהלה בעבר בניינים אחרים והאם עשתה זאת בהצלחה. ניתן גם לשאול דיירים אשר מתגוררים בבניינים אשר חברת הניהול מנהלת ולשאול אותם מה היא רמת שביעות רצונם מאופן הניהול הקיים.

  יש באפשרותכם גם לבקר בבניינים אשר החברה מנהלת כיום. כך, תוכלו לראות האם חברת הניהול מקפידה על כך שהבניין נקי, שיש בו תאורה, שמערכות הבניין עובדות באופן תקין, שהמעלית לא מתקלקלת בתדירות גבוהה.  

  יש לדרוש מחברת הניהול הוכחות ליציבותה הכספית. בין היתר, ניתן לדרוש כי יוצגו בפניכם מאזנים כספיים, וכן נכסים אשר נמצאים ברשות החברה. בנוסף, תשאלו את חברת הניהול מה שירותיה כוללים. האם השירותים כוללים גם הצבת מאבטח או רק השירותים הסטנדרטיים של תחזוקת הבניין.

  זאת ועוד, עליכם לדעת כמה יהיה עליכם לשלם לחברת הניהול. כך, תוכלו להחליט האם עדיף לשלם לחברת הניהול או שמא מוטב יהיה כי אחריות הטיפול בבניין תוטל עליכם. במילים אחרות, האם השקעת שעות רבות מזמנכם באסוף תשלומים וטיפול בתקלות הבניין מצדיק העסקת חברת ניהול.  

  תנסו להיזכר מתי הוועד הקיים דאג לצביעת הלובי, מתי בפעם האחרונה נעשתה הדברה בבניין, האם קיימות מצלמות בכניסה לבניין אשר ימנעו גניבות וונדליזם, והאם הגינה מטופחת.   מעבר ליתרונות הגלומים בלקיחת חברת לניהול הבניין המשותף, ישנם מקרים בהם מועיל לקחת חברת ניהול לבית הפרטי שלכם.

  חברת ניהול לוילות

  ישנם אנשים אשר לא נמצאים בישראל והם מחזיקים בבעלות על בית פרטי. לכן, הם נדרשים לשלם לחברה פרטית אשר תוודא כי כל מערכות הדירה יטופלו כראוי והבית יתחוזק ויהיה ניתן לגור בו.

  לסיכום

  במקרים רבים יש יתרון ללקיחת חברת ניהול שתנהל עבורכם את הבית המשותף או את הבית הפרטי שלכם. התקשרו עכשיו לחברת הטחנה הירוקה ותוכלו לדעת בוודאות שהנכס שלכם נמצא בידיים בטוחות. כעת תוכלו לישון בשקט ולדעת כי יש מי שדואג ומשגיח על הרכוש שלם.