פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  כיצד שומרים על הבניין המשותף נקי ונעים למגורים?

  אם אתם מתגוררים בניין משותף – אתם בוודאי מכירים את כל הקשור להתנהלות לקויה של וועד הבית, גיוס כושל  של השכנים לניקיון ונשיונות שונים של שמירה על טיפוח הבניין.

  מגורים בבניין משותף עלולים להוביל לשלל קונפליקטים שכוללים: וויכוחים בנוגע לניקוי המדרגות , ותשלומים גבוהים שיש לשלם בכל פעם שמשהו מתקלקל או דורש תיקון בבניין.

  עם זאת חשוב לדעת כי באמצעות שירותים שונים והרתמות של השכנים לשינוי – תוכלו לשמור על בנין נקי ומטופח, תוך ידיעה כי בניין שנראה טוב מעלה את ערך הדירות שיש בו, ועוזר לכם לחיות את חייהם בצורה נעימה וטובה יותר 

  אז כיצד שומרים על ניקיון ותקינות הבניין המשותף? כמה טיפים בהמשך!

  לפני שנקנה את מיטב הטיפים לשמירה על בניין נעים ונקי – חשוב שתדעו כי הבניין שלכם, אשר נהנה מההשקעה, מאפשר את הדרך לשמור על איכות חיים נאותה, מגורים בסביבה נעימה והעלאת ערך הדירה שלכם. בשל כך חשוב שתנקטו בצעדים הבאים לשיפור מצב ומראה הבניין:

  שכירת שירותי ניהול ועד בית – אחת הדרכים ליהנות מבניין נקי מטופח ושמור היא באמצעות שכירת שירותי ניהול ועד בית . כיום ישנן מגוון חברות המאפשרות לבעלי דירות ליהנות מניקיון הבניין על בסיס שוטף, ניהול החשבונות והסידורים השונים כמו גם בקשות מול מועצות אזוריות ועיריות.

  עוד מסייע השירות ליהנות מתיקונים של מערכות אינסטלציה בבניין, שירותי תיקוני מעליות, צביעת לובי וחדר מדרגות ותיקוני חשמל.

  בנוסף שירותים כאלה מאפשרים שירותי תחזוקה, פינוי פסולת וגינון כמו גם שירותי ועד בית, שירותי ניקיון והקניית אורח חיים איכותי וטוב יותר לדיירי הבניין.

  באמצעות שירותים כאלה ניתן להיות בראש שקט בכל הנוגע לניהול הבניין ללא צורך בוועד בית או ישיבות משותפות בין הדיירים.

  גיוס השכנים – דרך נוספת להקנות לבניין מראה נקי ומטפח היא באמצעות הרתמות של השכנים והדיירים למאמץ משותף לטיפוח הבניין. כדי לעשות זאת חשוב להפיץ מסרים לשכנים אודות הצורך בתחזוקת הבניין תוך סידור לוחות זמנים לניקיון הבניין, לאיסוף זבלים, שמירה על הלובי והמעליות נקיים ועוד.

  ארגנו תורנויות ניקיון בין השכנים, ואם אינכם מצליחים לבצע זאת בצורה טובה או בתיאום עם השכנים, העלו את הרעיון של שכירת שירותי ניקיון לבניין. באמצעות שירותי ניקיון קבועים לבניין, כמו שניתן למצוא כאן: https://www.cleaniks.com יכולים רבים מדיירי הבניין ליהנות מבניין נקי באופן קבוע.

  הסדרת ועד בית מסודר – אם אינכם רוצים לשלם סכומים קבועים וחודשיים על שירותי ועד בית או על שירותי ניקיון, חשוב להקים ועד בית מסודר תוך רוטציה בניהול ועד הבית בין הדיירים, לכנס ישיבות ולהחליט כיצד יחד אתם הדיירים מתחזקים, מנקים, אוספים כסף עבור הבניין והופכים אותו למבנה שלכולם יהיה נעים וטוב לחיות בו.