פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  סוגים שונים של אחזקת מבנים

  בעבר המציאו את הקונספט של ועד בית וחשבו שזהו הפיתרון האידיאלי עבור אחזקה של מבנים. הרי מה הבעיה בכך שנציגים מכל הדירות מקבלים ביחד החלטות על מה שקורה בבניין? ובכן, הבעיה היא שלכל אחד יש את הרצונות שלו ואין אובייקטיביות. דיירי הדירה שבקומת הקרקע ירצו להשקיע את התקציב בגינה ובקומת הכניסה, דיירי החלק האחורי של הבניין ירצו לחדש את הצבע על הקירות בחוץ והאדון שגר בקומת העליונה יתלונן שלא מרוקנים מספיק את הפחים בחדר המדרגות.

  בדיוק לשם כך קיימות חברות אחזקה אשר למעשה מחליפות את ועד הבית. דואגות לקבל את התקציב של האחזקה ולחלק אותו בצורה הנכונה ביותר עבורם. בנוסף לכך תפקידה הוא לטפל בתקלות. חברות אלו פופולריות מאוד בבניינים מסוגים שונים ולא רק בנייני דירות. להלן כמה דוגמאות לסוגים השונים.

  בניין מגורים – כפי שאמרנו, בנייני המגורים הם אחד מהיעדים של חברות האחזקה. במקום שועד הבית יקבל החלטות וינהל את התקציב, חברות האחזקה עושות זאת עבורם והדיירים לא צריכים להתעסק בשום דבר מכך. חברת האחזקה תדאג לניקיון, לסידור, לתקינות של החשמל ותיקון מפגעים.

  בניין משרדים – בנייני משרדים ועסקים צריכים יותר מהכל חברת אחזקה. לבעלי עסקים אין זמן להתעסק עם אחזקת הבניין ובנוסף לכך אף אחד לא רוצה להתקשר לכל אדם בנפרד – לחשמלאי, למתקן מעליות או לשכור עובדי ניקיון פרטיים ולדאוג להם לתנאים. מתקשרים לחברת אחזקה אשר תדאג לכל המשרדים והעסקים בבניין. עובדי ניקיון ידאגו לניקיון המשרדים, המסדרונות, חדרי השירותים, המטבחונים ושאר החדרים והאזורים בתוך ומחוץ לבניין.

  מוסדות –  מוסדות אשר צריכים חברת אחזקה זקוקים לחברה שתעשה עבורם הכל. מוסדות מכילים בדרך כלל בניין אחד או יותר המכילים כמות גדולה של חדרים, מסדרונות, משרדים, כיתות ובנוסף לכך לעתים יש גם רחבה גדולה, אולמות וגינות וכל אלו זקוקים למענה שוטף כדי שכמות האנשים הגדולה שעוברת שם יום יום לא תרגיש שיש הזנחה או שהמקום לא נאה ולא נקי. בנוסף לעובדה שהשמירה על האחזקה יכולה לשפר את הבריאות ואף למנוע נזקים ומפגעים, חשוב מאוד לשמור על רושם טוב בעיני הציבור שמבקר במוסדות אלו.

  בתים פרטיים – גם דירות ובתים פרטיים אשר שייכים לאנשים בודדים ועצמאיים זקוקים לטיפוח, טיפול ועבודה יום-יומית. אנשים רבים עסוקים ולא יכולים לדאוג לעצמם לכל זאת ועל כן הם מפקידים את המפתחות בידי חברה אחראית אשר תבצע עבורם תחזוקה כללית וקבועה לבית הפרטי שלהם. חשוב מאוד לבחור בחברה אמינה וטובה כי כשאתה מכניס אדם לשטח הפרטי שלך חשוב לך כפליים לדעת שאתה בידיים טובות ואתה יכול להישאר רגוע.

  כל אלו דוגמאות לסוגים השונים בהם יש צורך בשירותי חברת ניהול ואחזקה, וכשיודעים זאת, זה מובן לחלוטין עד כמה מדובר בעבודה חשובה ומורכבת אשר צריכה להיות מופקדת בחברה טובה.