פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  3 יתרונות של ניהול נכסים שאתם חייבים להכיר

  ניהול נכסים, ללא צל של ספק, אינו דבר פשוט. אלא שבשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים הבינו שהם יכולים להפוך את החיים שלהם לקלים פי כמה בזכות צעד בסיסי אחד, והוא פנייה לחברות הפועלות בשדה המשחק.

  אז למה כדאי להיעזר בחברות ניהול נכסים, ואיך בדיוק עושים את זה נכון? על כך ועוד במאמר הבא.

  1. תוכן העניינים

       חברת ניהול נכסים חוסכת לכם זמן

  ניהול נכס כרוך בהתעסקות הולכת ופוסקת: איתור בעלי מקצוע רלוונטיים בהתאם למצב הנכס והזמנתם, ביצוע פעולות תחזוקה שוטפות, איסוף כספים מהדיירים וכן הלאה. מדובר כאן בפעולות הגוזלות ללא ספק זמן רב מהאנשים המעורבים בניהול, וזמן במאה ה-21 שווה כידוע הרבה מאוד כסף.

  חברת ניהול נכסים מונעת את הצורך של האנשים המשתמשים בנכס לבצע את הפעולות האלה, וגורמת לכך שהראש שלהם יהיה שקט באמת. בעלי הנכס יוכלו לכן להתמקד בשגרת החיים שלהם, ומונעת בנוסף אי נעימות אפשרית בין דיירי ומשתמשי הנכס. חברת ניהול ועד בית למשל תוציא מכלל אפשרות עימותים בין הדיירים על רקע איסוף או אי תשלום כספי הוועד, סוגיה שנחשבת לאחת הטעונות כיום במבנים משותפים בישראל.

  1.     חברת ניהול נכסים תחסוך לכם כספים

  גם כאשר הרצון שלכם טוב ואתם מקדישים לניהול הנכס מספיק זמן, סבירות גבוהה שתיתקלו בקושי לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר. ניהול נכסים דורש ידע בתחומים רבים, לצד ניסיון עשיר. לעיתים בעלי הנכס מעוניינים לנסות לנהל אותו באופן עצמאי, ומגלים ש"שכר הלימוד" פשוט יקר מדי בשבילם. לכן מה שנראה כמו ניסיון לחסוך מעט כסף, מוכיח עצמו ברגע האמת כיקר הרבה יותר, מכל הבחינות.

  ניתן להדגים זאת באמצעות התרחיש הנפוץ בו יש צורך בביצוע תיקון או פעולת תחזוקה מסוימת בנכס. חברת ניהול ואחזקה תחזיק לרוב באנשי מקצוע מטעמה, לצורך המשימות השונות, או לכל הפחות תקיים שיתופי פעולה עם חברות המספקות את השירותים החיוניים האלה. הידע והניסיון יאפשר להן להתאים לכל מקרה את הפתרון המיטבי ויקטין את הסיכויים לביצוע טעויות.

  1.     לוקחים את ניהול הנכס כמה צעדים קדימה

  באמצעות חברת ניהול נכסים מהשורה הראשונה, ניתן למעשה להגיע למצב בו הניהול יתבצע ללא דופי. הניהול המופתי יביא לכך שהבניין יתנהל בדיוק כפי שמצפים, ללא כל התרחישים השליליים שאנחנו נחשפים אליהם בניהול עצמאי: פעולות תחזוקה שאינן מתבצעות במועד או בצורה תקינה, הזנחה של הבניין, תחושה של הדיירים שהם לא מקבלים "תמורה" עבור דמי הוועד שלהם ועוד.

  ניתן לטעון בפה מלא שחברות ניהול נכסים עשויות לשפר משמעותית את איכות החיים או העבודה בנכס, ובכך להשפיע לטובה על כל אחד ואחת מדייריו. לכן מומלץ שלא להשתהות, אלא לפנות לחברות הפועלות בתחום לצורך קבלת ייעוץ ראשוני ובניית תוכנית שירותים עבור המבנה הספציפי.