פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  מה הציוד שהוועד בית חייב שידאג שיהיה בכל בניין לחירום

  ברוכים הבאים לכל בניין, בכל רחוב, בכל שכונה, בכל עיר בארץ. בבניין מתגוררות איקס משפחות ובין כל המשפחות והדיירים יש את מי שתופס פיקוד. 

   

  על פי חוק, בכל בניין חייבת להיות נציגות של דיירים. נציגות נבחרת מקרב דיירי הבניין בבחירות דמוקרטיות ולמרות שזה אולי לא התפקיד הקורץ ביותר שכן הוא כולל בעיקר גביית תשלומים מכל השכנים וניהול הרכוש המשותף תוך ניסיונות לפשר בין מחלוקות שכנים ורצונות שונים, בכל בניין צריכה להיות נציגות שכזו ועל פי חוק היא מחוייבת בתפקידים שונים ומגוונים. 

   

  כך למשל חייב ועד הבית לדאוג לכל מה שמוגדר רכוש משותף של דיירי הבניין. בין אם מדובר בגינות הנוי ואז על חברי הוועד מוטלת האחריות למצוא את הגננים המתאימים ביותר לטיפול בגינה ובין אם מדובר בלובי הבניין או בחדרי המדרגות ופה תפקידם של חברי הוועד הוא למצוא את האדם המתאים ביותר לתחזוק וניקיון האזור ולתקן פגמים במקרה שמתגלים. 

   

  כחלק מהאחריות על הרכוש המשותף לוועד הבית האחריות להיקשר עם ספקים שונים. כך למשל המנקה או הגנן וכך למשל גם מי שיזפת את הגג או יתקן נזילות בבניין. יתרה על כך, על הוועד מוטלת האחריות למנוע בעיות במצבי חירום ולכן על חברי הוועד לדאוג שהבניין יהיה מצויד לעילא ולעילא למקרה שחלילה תגיע עת שכזו. 

   

  כך למשל המקלט צריך להיות מפונה ומסודר כדי שניתן יהיה להשתמש בו במקרה הצורך – ובמדינת ישראל מקרה הצורך לא כל כך נדיר למרבה הצער. כך למשל בבניין צריכה להיות מותקנת תאורת חירום למקרה של הפסקת חשמל או אסון חלילה ועל ועד הבית לוודא שיש בבניין אמצעים מתאימים לכיבוי שריפות ולהצלת חיים.

   

  אחד התפקידים העיקריים של חברי ועד הבית הוא לדאוג לגנרטור לעת חירום. הגנרטור משמש כמנוע זמני במקרה של אסון או תקלה שעשויה להשפיע על פעילות מערכת ההתראה מאש או מערכת הספרינקלים וכיבוי האש, או להשפיע על המעלית שתתקע ללא חשמל ובכך באופן ישיר להשפיע על האפשרות של דיירי הבניין להימלט מאסון חלילה ועוד ועוד. 

   

  הגנרטור צריך להיות ממוקם בחדר מיוחד והחוק קובע כי רק בבניינים משנה מסוימת חלה החובה להתקינו, יחד עם זאת הסכנה באי התקנה שכזו היא עלות בחיי אדם, עלות שמגמדת גם את עלות הגנרטור היקר ביותר הקיים בשוק. 

   

  כבעלי האחריות על הגנרטור, על ועד הבית לוודא שהגנרטור הוא הטוב ביותר האפשרי בכמה דרכי פעולה: בראש ובראשונה לקנות את הגנרטור בחנות גנרטורים במגוון גדול למכירה כך שיותאם בדיוק לצרכי הבניין. בהמשך עליהם לוודא מדי תקופה כי הוא פועל היטב וללא תקלות ולתקן כל תקלה באשר היא אם חלילה מתרחשת כדי שבעת אסון יהיה הגנרטור כלי הצלה.