פתיחת קריאת שירות

חברת ניהול ואחזקה

זה לא פשוט לנהל מבנים, בין אם מבני מגורים או מסחר. הניהול כרוך כמעט תמיד בזמן ובמאמצים מרובים, בעל פוטנציאל גדול לכך שחלקים שונים ממנו ישתבשו ועלול לגרום סכסוכים ולאי נעימות בין הדיירים במבנה.

רבים הבינו עם הזמן שחברת ניהול ואחזקה מחזיקה בכמה יתרונות חשובים, מה שמביא לכך שהביקוש אליהן גדל משנה לשנה. הנה כל מה שחשוב שתדעו על החברות שמוכיחות שניהול נכסים הוא עסק למקצוענים בלבד.

חברות ניהול ואחזקה – איכות חיים גבוהה במחיר סביר

זו הסיבה העיקרית בעטיה יותר ויותר חברות ניהול ואחזקה מקבלות לידיהן את האחריות על בנייני מגורים, בנייני משרדים ונכסים נוספים: העלייה באיכות החיים, הרצון לייעל תהליכים ואפילו עידן השפע שבו אנו חיים, בו ניתן להשיג ולעשות כמעט כל דבר במחירים נמוכים מאי פעם.

יתרה מזאת, גם נושאים שבעבר היו שמורים אך ורק למגדלי יוקרה, כגון תחזוקת לובי מפואר או ניקיון חלונות חיצוני באמצעות סנפלינג, הופכים היום לנחלת הכלל בזכות התחרות בשוק שמביאה לירידת מחירים ומנגישה את היוקרה גם לבנייני המגורים ה"רגילים" ביותר. לדוגמה, חברת ניהול נכסים שעובדת עם בעלי מקצוע משלל תחומים יכולה להביא אנשי מקצוע מנוסים במחירים שווים לכל כיס, במיוחד לעומת ועד בית נטול רשת קשרים מקצועיים.

ניהול נכון שיביא עלייה בערך הדירות

הסתייעות בשירותיה של חברת ניהול ואחזקה הופכת את הבניין למטופח יותר, מתוחזק, יפה ונעים לשהייה: ניקיון תמידי של השטחים הציבוריים בבניין, כגון חדרי המדרגות והמעליות; גינון וטיפוח השטחים החיצוניים ואפילו תחזוקה של המעטפת החיצונית, לרבות איזורים שקשה להגיע אליהם, כגון הצד החיצוני של הקומות הגבוהות ביותר בבניין – כל אלה יביאו בעקיפין גם לעלייה בערך הדירות.

חישבו על זה כך: ברגע שתרצו להציג את הנכס בפני רוכשים או שוכרים פוטנציאליים, הרושם החיובי ייווצר בתודעתם כבר ברגע שהם יראו את הבניין, הרבה לפני שיראו את הדירה שבו, מה שיוכל לעזור לכם להצדיק עלייה נאה במחיר המבוקש…

השירותים של חברות ניהול ואחזקה

כצעד ראשון יש להבין שחברה לניהול ולאחזקת מבנים עשויה לפעול בחזיתות שונות. זה מתחיל עם ניהול בתים משותפים, שהוא למעשה ניהול ועד בית. במסגרת זו החברה אחראית בין השאר על תחזוקת המבנה, הזמנת בעלי מקצוע באופן שוטף, גביית תשלומי הוועד מהדיירים ועוד. לכל מבנה יש בוודאי את הדרישות שלו, כך שבניית תוכנית השירותים נעשית בהתאמה אישית.

מנגד ניתן למצוא חברות המספקות שירותי ניהול בתים פרטיים, משימה הנחשבת למורכבת על רקע המערכות ובעלי המקצוע השונים הנדרשים בתחומים דוגמת גננות, אבטחה, איטום, חימום, איכות חיים וכדומה. 

חברת ניהול ואחזקה של דירות תהיה אחראית על פעולות דוגמת השכרת דירת מגורים, תחזוקה שוטפת שלה, שיפוצים, הנפקת דו"חות תקופתיים ללקוחות ועוד. מכאן שיש לה חשיבות בשמירה על אטרקטיביות הנכס והגדלת הסיכויים לכך שיהיה אפשר לגרוף ממנו רווחים.

לבסוף אי אפשר להתעלם מהמגזר העסקי, גם בו חברות המספקות שירותי ניהול ואחזקה נדרשות חדשות לבקרים. ניהול משרדים, עסקים וחנויות כולל ביצוע של פעולות תחזוקה ותיקונים, שיבטיחו שהנכס בו פועלים יישמר היטב ויאפשר לשמור על שגרת הפעולה הנדרשת בו.

איך מזמינים חברה מקצועית בתחום?

כשאתם בוחרים חברת ניהול ואחזקה, אתם מפקידים בידיה למעשה את הנכס החשוב ביותר שלכם. לכן מומלץ שלא להתפשר בבחירת החברה. ראשית יש לוודא כי חברת ניהול נכסים אכן מקצועית, כאשר ניסיון של עשרות שנים עשוי לשפר את טיב הסיוע של החברה, לאפשר לאנשיה לדעת כיצד להתמודד עם מצבים שונים וכן הלאה.

מומלץ לבחון את פרופיל השירותים של החברה, בשאיפה שהוא יהיה מקיף ככל שניתן: חברה המציעה את כל הפעולות הדרושות בניהול הנכס תסיר לחלוטין את האחריות מבעלי הנכס או הדיירים ותחסוך עבורם זמן, כסף וכאבי ראש. בדרך זו ניתן יהיה להתמקד בשגרת החיים או העבודה, עם מינימום "בירוקרטיה" והסחות דעת.

חברה המציעה שירותי ניהול ואחזקה נבחנת גם במוניטין שלו, היבט נוסף בו רצוי שלא להתפשר. נסו להתרשם מהמקצועיות של החברה במהלך השיחות עם אנשיה, ובמידת האפשר אתרו חוות דעת של לקוחות קודמים או קיימים. פעמים רבות פעולות אלה מאפשרות לכם ללמוד על הרמה ה"אמיתית" של אותה חברה.

אם גם אתם מעוניינים לסמן "וי" על ניהול הנכס שלכם, מומלץ בהקדם האפשרי ליצור קשר עם חברה הפועלת בתחום לקבלת ייעוץ ראשוני ולהזמנת שירותי ניהול מותאמים אישית.