פתיחת קריאת שירות
צרו קשר

  איתור נזילות במבני מגורים – כיצד זה מתבצע ולמה חשוב להזמין אנשי מקצוע

  עם השנים, באופן טבעי, מערכות מסוימות במבני מגורים נשחקים ועלולים שלא לתפקד כפי שהיינו מצפים מהן. במילים אחרות, הן עלולות לתפקד בצורה לא טובה. זה עלול לפגוע באיכות החיים של הדיירים במקום ולפגוע כמובן בתפקוד הסדיר של המבנה.

  אחת הדוגמאות הטובות לכך מתייחסת להיבטים של נזילות בצנרת. כידוע, עם הזמן, הצנרת שלנו מתיישנת, גדלים בה שורשים, ואלה עלולים לגרום למצב שזרימת המים לא תהיה חלקה, להיפך, עלולים להיווצר חורים אשר יגרמו למים לצאת מן הצינורות ולגרום לרטיבות בקירות וכן מתחת לריצוף.

  איך איתור נזילות יכול לעזור לנו?

  מה שיכול לעזור לנו להתמודד עם הבעיה, הוא להזמין איש מקצוע המתמחה במתן שירות של איתור נזילות. מדובר על אינסטלטורים ובעלי מקצוע בתחום שיש להם את הציוד הרלוונטי על מנת לאתר נזילות במבני מגורים ולטפל בהן. חשוב לציין, ככל שנטפל בבעיה מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי שנוכל ליהנות מחזרה אל שגרת חיים מהר יותר.

  איתור נזילות מתבצע באמצעות אנשי מקצוע אשר מחזיקים ברשותם ציוד אשר נועד לאתר את המקור ממנו נוצרה הנזילה. מדובר על מצלמות תרמיות שמאפשרות לנו לראות מה מתרחש בתוך הקירות או מתחת לריצוף, או להבדיל סיב אופטי המאפשר לנו לראות את מה שמתרחש בפנים ולהגיע בצורה מדויקת אל הנקודה הבעייתית.

  לאחר מכן, אנחנו יכולים להחליט כיצד לטפל בבעיה, בהתאם לסוג הפתרונות האפשריים מבחינתנו. למשל, אנחנו יכולים לבצע טיפול כירורגי מדויק במקום או שאנחנו יכולים לבצע טיפול מקיף יותר, אם אין לנו ברירה. בכל מקרה, בצורה כזו, אנחנו לא צריכים לשבור קירות וריצוף באופן מסיבי, אלא מספיק שנטפל בבעיה בנקודה ספציפית.

  למה חשוב להזמין אנשי מקצוע ולמה חשוב לטפל בבעיה בהקדם

  צריך לומר, איתור נזילות לא יכול להתבצע על ידי כל אחד, אלא רק על ידי אנשי מקצוע. ההסבר לכך טמון לא רק בידע שעומד לרשותם אלא גם בציוד שנמצא ברשותם. מדובר על ציוד שיכול לעזור לנו לאתר את הנזילות באופן מדויק, פשוט ואמין. הציוד גם מאפשר לנו לבצע טיפול כירורגי מבלי שנצטרך לבצע שיפוץ במקום.

  כאמור, חשוב מאוד לטפל בבעיה כמה שיותר מהר, בשביל שנוכל לחזור אל שגרת חיים רגילה בהקדם. צריך לזכור, אם לא נטפל בבעיה, הנזילות תימשך, הרטיבות תגדל, הקירות ואריחי הריצוף עלולים להיהרס. אין ספק שזה יקשה על החיים במקום ויפגע בערך המבנה.

  מעבר לכך, ישנן סיבות נוספות מדוע אנחנו צריכים לטפל בבעיה בהקדם, למשל, כך נוכל למנוע בעיות בריאותיות. נזילות עלולה לגרום לעובש, פטריות ובעיות של ריח לא נעים, דבר שיכול לפגוע מבחינה בריאותית בדיירי המקום, בפרט אם מדובר בילדים או אנשים מבוגרים עם מערכת חיסונית חלשה.